Bohem Düğün Konsepti

Bohem : Yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan kimse veya topluluk olarak açıklanıyor ve yeteneklerini kullanacak imkânları bulamamış, düzensiz, savruk yaşayan ressam, aktör, müzisyen vb. entelektüelleri işaret etmek için kullanılan bir terim.

19. yüzyılda bohemlik burjuva yaşamına karşı yapılan bir gösteriydi ve Fransa'da sınırları belli olmayan bir olguydu. Empresyonist dönem, toplumdan çekilmiş olan ve birbirinin tam tersi olan iki tür sanatçı tipi ortaya çıkardı. Bunlardan biri bohemler, diğeri de Batı uygarlığından kaçıp uzak ülkelere sığınanlardı. Her iki sanatçı tipi de kendilerini çoğunluğun anlayamadığı şekilde ifade etmekte, farklı bir yaşam sürdürmek; özgür ve cömertçe yaşayan insanlar olarak kendilerini ifade etmekteler.

Bohem konsepti bir düğün istiyorsanız, en önemli noktalardan birini kaçırmamanız gerekiyor; Uğraştığınız her detay özenilmemiş sıradan gözükmeli. Düğün mekânı olarak Kır alanları, Yeşillikler içinde bir tarla veya bahçe, bir Köy Meydanı hatta bir sokak kocaman bir ağaç veya harika bir manzara önünde özgürce bir ömür boyu birlikteliğinize imzalarınızı atın.

Kır çiçekleri papatyalar gelin tacınız olsun duvak kullanmayarak farklılık yaratın, Gelinlik için vintage, mümkünse dökümlü dantel modeller tercih etmeli olabildiğince sade olup, çiçeklerle şıklık yaratmalısınız. Gelin Damat Masası yerine vintage tarzı büyük keyifli bir koltuk tercih edebilirsiniz.

Masalarda şaşalı şamdan vazo çiçekleri yerine eski tip şamdan mumluklar, dantelli masa örtüleri ve peçeteler, Canlı çiçek yerine kavanozlarda kurutulmuş çiçekler kullanabilirsiniz. Renk kartelanız sadece soft renklerle sınırlı. uçuk sarı, uçuk pembe, , şeftali, pudra tonları, yavruağzı, cam göbeği, lavanta ve açık mavi tonları birbiriyle de kombine edilmiş olmalı Sandalyeleriniz ferforje veya beyaz ahşap bir sandalye arkasına kurdele veya bir tutam lavanta veya herhangi bir kuru çiçek koyabilirsiniz. Obje olarak eskitilmiş kartpostallar, pullar, içi kuru çiçek dolu minik saksı ve bardaklar, minik kokulu mumlar çok hoş duracaktır. Gece aydınlatmayı soft renklerde gece lambası ortaya yakılmış bir ateş ağaçlara asılı fenerler, gazlı gemici fenerleri, bambu meş'aleler ve mumlarla yapabilirsiniz.

[nggallery id=4]

[customcontact form=2]