Organizasyon Şirketi

 

Organizasyon Şirketi nedir!

Kongre, panel, düğün, davet, toplantı gibi ulusal ve bölgesel her türlü kişisel ve kurumsal organizasyonu düzenlemek için proje geliştirme, mekân düzenleme, tasarlama, araştırma, bütçeleme, planlama, tanıtım ve uygulama aşamalarında tüm hizmetleri temin edebileceğiniz şirket veya firmadır.  Türkiye yasalarına göre bir veya daha fazla gerçek veya tüzel kişinin bir araya gelerek emek veya mallarını müşterek bir amaçla bir sözleşme ile birleştirmeleri sonucu ortaya çıkan tüzel kişiliktir.   

Organizasyon Şirketi ne iş yapar!

Etkinlik öncesi, esnası ve sonrası süreçlerin (Projelendirme, bütçelendirme, tasarım, tedarik, planlama, operasyon, ölçme değerlendirme, raporlama, vb.) esaslara dayalı olarak, belirlenen hedefler doğrultusunda, planlı biçimde yürütülmesini sağlar. Müşterilerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine yönelik etkinlikler yapar.

“Organize etmek, bir şey yapmadan önce yaptığınız şeydir, böylece yaptığınız zaman, hiç bir şey birbirine karışmaz” 

A.A. Milne

Organizasyon Şirketi kimlerden oluşur!

Sanat ve Modayla ilgili, estetik görüşe sahip, düşüncelerini başkalarına açık bir biçimde anlatabilen, yaratıcı, hayal gücü zengin, estetiğe önem veren, cisimlerin birbirine göre değişik durumlarını zihninde canlandırabilen, tasarladıklarını görsel sunumla ifade edebilen, dikkatini işine yoğunlaştırabilen ve ayrıntıları görebilen renk algısı yüksek, düzenli, yaratıcı, sorumluluk sahibi, hızlı karar verebilen, ekip çalışmasına yatkın kişilerden oluşur.

Organizasyon Şirketi seçiminde dikkat!

 Organizasyon firması seçerken;

Organizasyon şirketini mutlaka ziyaret ediniz. Sektörde kaç yıldır bu işi yaptığına; Referanslarını ve yaptığı işleri inceleyiniz. Sosyal mecralardaki duruşundan ve hakkında yapılan yorumlardan; İnternet sitesinin nasıl olduğuna, işlerini ne ölçüde sergilediği ve olmazsa olmaz maliye ve oda kaydı olup olmadığı ilk bakmanız gerekenler arasında olmalı yoksa Google aramalarda yüzlerce organizasyon firması var. İnstagram da herkes bu işi yapıyor

Dikkat etmeniz gereken bir diğer kilit nokta ise organizasyon sözleşmesi. Anlaştığınız tüm detayları fiyat kalemlerini referans resimler ile ayrıntılı olarak yazılı bir sözleşmeyle imzalayın ve sözleşmede belirtilen ön ödemeyi mutlaka banka hesabına yatırın.

 

 

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Size nasıl yardımcı olabilirim?” Online